بستن
FA EN AR RU FR CHI

گردهمایی حامیان

گردهمایی حامیان و خیرین دانشگاه گیلان 11 خرداد 1395 در محل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد. دکتر احمد رضی رئیس دانشگاه گیلان در ابتدای این گردهمایی،ضمن خیر مقدم به حاضران به معرفی دانشگاه گیلان پرداخت.

رئیس دانشگاه گیلان در ادامه مهمترین سیاست مدیریت دانشگاه را ارتقاء کیفیت دانشگاه در همه ابعاد آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، رفاهی و ... دانست.

وی با اشاره به تأثیر حمایت خیرین و حامیان دانشگاه در کیفی سازی فعالیت های دانشگاه گفت: اگر دانشگاه گیلان بخواهد با دانشگاه های بزرگ کشور رقابت کند چاره ای جز اندیشیدن به کیفیت فعالیت های خود ندارد و تنها حامیان و خیرین هستند که می توانند به تحقق این امر سرعت ببخشند و باعث جهش در مسیر حرکت علمی دانشگاه شوند.

ایشان در ادامه با تشکر از دکتر احمدی دستجردی به دلیل تلاش های شبانه روزیشان در تشکیل بنیاد خیرین، تشکیل این بنیاد را باعث ساختارمند شدن فعالیت های حامیان دانشگاه دانست.

دکتر رضی در پایان از حامیان دانشگاه خواست که خود واسطه هایی برای معرفی دیگر حامیان به دانشگاه گیلان باشند تا دانشگاه بتواند مراحل ترقی را با سرعت بیشتری طی کند. دکتر محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع خیرین و حامیان دانشگاه گیلان گفت: هدفی که این جمع را دور هم جمع کرده است برای کل نظام و کشور هدفی راهبردی است.

عضو هیأت امنای دانشگاه گیلان خاطر نشان کرد: اگر قرار است کشور توسعه یابد راهی جز توسعه علم و دانش و فناوری وجود ندارد و تنها از راه علم و فناوری می توان به توسعه پایدار دست یافت و آنچه حامیان و خیرین در دانشگاه انجام می دهند در راستای همین هدف کلان ملی است و حامیان باید بدانند که در مسیر خوشبختی مردم کشورشان فعالیت می کنند.

دکتر نوبخت در ادامه با اشاره به افزایش 126 درصدی بودجه پژوهش در کشور این افزایش را با وجود سختی های بسیار مالی در سال گذشته نشان از توجه ویژه و درک اهمیت پژوهش در دولت دانست.

دکتر تسلیمی قائم مقام وزیر علوم تحقیقات و فناوری هم در این نشست ضمن خیر مقدم به حامیان دانشگاه گیلان حمایت از دانشگاه را صرفاً حمایت های مادی ندانست و خواستار جلب حمایت های معنوی خیرین در پیشبرد اهداف آموزش عالی در دانشگاه شد. ایشان در ادامه کار خیرین را دارای پاداش اخروی و باقیات و صالحاتی دانست که الی الابد جاری و ماندگار خواهد بود. در این نشست دکتر محمد حسین امید معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس کمیته خیرین وزارت علوم نیز، ضمن تشکر از تشکیل جلسه خیرین و حامیان دانشگاه گیلان گفت: در دو سال گذشته حدود 50 دانشگاه و پژوهشگاه در کشور صاحب حامی شده اند و این نشان از درک اهمیت و توجه به آموزش عالی توسط حامیان دارد.

دکتر امید با اشاره به تلاش وزارت علوم برای استفاده از نماینده بنیاد خیرین در هیأت امنای دانشگاه ها، استفاده نیمی از دانشگاه های کشور از خیرین را در هیأت امنای خود نشان از اهمیت این موضوع دانست. وی در پایان با بیان این مطلب که استان گیلان مهد پرورش بزرگان بسیاری بوده گفت: انتظار این است که دانشگاه گیلان نیز با کمک حامیان خود جایگاه واقعی خود را بیابد و تبدیل به یکی از چند دانشگاه برتر کشور شود.

شایان ذکر است در این گردهمایی خیرین و حامیان دانشگاه گیلان نیز به بیان نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.

فرهنگسازی